IMG_8177.JPG

EDA ŞENTÜRK MALKAV

Uzman Klinik Psikolog

İstanbul’da doğdu ve büyüdü.

Lise eğitimini Eyüp Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2010 yılında Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi-Psikoloji Bölümü’nü “tam burslu” olarak kazandı. 2015 yılında yüksek lisans eğitimi için Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü-Klinik Psikoloji Programı’na kayıt oldu. 2017 yılında Klinik Psikoloji Eğitimini de tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog olmaya hak kazandı.

Bir dönem Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda aktif olarak gönüllülük yaptı. Kültür Üniversitesi ile KAÇUV’un birlikte yürütmüş olduğu projede yer aldı ve hem aile evinde hem de hastanede çocuklarla bu proje kapsamında bir araya gelerek bu süreçleri daha iyi geçirebilmeleri için dışavurumcu tekniklerle çalıştı.

Birçok alanda (anaokulu, insan kaynakları, eğitim) gönüllü stajlar yaparak eğitimini destekledi. Zorunlu stajlarının birini İstanbul Tıp Fakültesi(Çapa) Hastanesi-Nöropsikoloji Bölümü - Prof. Dr. Öget Öktem Tanör’ün yanında yaptı. Diğer zorunlu stajınI ise İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  tamamladı.

Cinsiyet prototipleri(toplumsal cinsiyet) ile homofobi arasındaki ilişkiyi inceleyen bir araştırma yaptı. Yüksek lisans tezin de ise lise öğrencilerindeki atılganlık düzeyi ile öfke düzeyi arasındaki ilişkiyi inceledi.

Birçok eğitim, sertifika programına katıldı. Konferans ve seminerlerde yer aldı. Test eğitimleri aldı ve süpervizyon eşliğinde psikolojik görüşmeler gerçekleştirdi.

 Bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde psikolog unvanıyla özel gereksinimi olan bireylerle çalışarak iş hayatına adım attı. Sonraki iş deneyimine özel bir lisede psikolog olarak devam etti. Ergen bireyler ve aileleri ile psikolojik görüşmeler yürüttü. Bir süre burada çalıştıktan sonra Uzman Klinik Psikolog olmasıyla birlikte danışmanlık merkezlerinde psikoterapi yapmaya başladı. Şuan kendi açmış olduğu danışmanlık merkezinde bireysel anlamda psikoterapi süreçleri yürütmeye devam ediyor.

Aynı zamanda “Milliyet-Pembenar” sayfasında “Sağlık Yazarı” olarak psikoloji ile ilgili konular hakkında yazılar yazıyor.

Yer Ayırt
unnamed.jpg

DİDEM ÇEÇEN DEMİRALEV

Uzman Klinik Psikolog

1993 yılında İstanbul'da doğdu ve büyüdü. Vali Muammer Güler Anadolu Öğretmen Lisesini bitirdi. Lise dönemi boyunca ilk ve ortaokul düzeyi öğrencilere stajyer öğretmenlik yaptı. 2010 yılında başladığı İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Lisans bölümünü 2014 yılında tamamladı ve 2017 yılında Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog olmaya hak kazandı. Aynı zamanda 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Formasyon programını başarı ile tamamladı. Lisans öğrenimi boyunca anaokulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gibi pek çok yerde staj yaptı. İstanbul Kültür Üniversitesi’nin KAÇUV (Kanserli Çocuklar Umut Vakfı) ile birlikte yürüttüğü ‘Pozitif Psikoloji Projesi' kapsamı altında hem aile evlerinde hem de Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde kanser hastası çocuklarla ve aileleriyle birlikte çalıştı. Bunların yanı sıra İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) Hastanesi Nöropsikoloji Bölümünde Afazi ve Demans hastaları ile çalışarak ilk zorunlu stajını tamamladı. İkinci zorunlu stajını ise Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Kadın Psikoz servisinde tamamladı. Aynı dönemlerde İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) Hastanesi Psikiyatri Bölümünde Alkol ve Madde Bağımlılığı bölümünde bir yıl kadar gözlem ve staj yaptı. Lisans tezinde cinsiyet prototipleri ve homofobi arasında ilişkiyi incelerken, yüksek lisans tezinde bağlanma stilleri ile benlik algısı ve öfke düzeyleri arasındaki ilişkiyi inceledi. 2014 yılında rehabilitasyon merkezinde özel eğitim gereksinimi olan bireylerle çalıştıktan sonra özel bazı kurumlarda Psikoteknik test uygulaması ve raporlamasında çalıştı. Sonrasında bazı özel anaokullarında çalışırken, eş zamanlı Armoni Danışmanlıkta terapi süreçlerini yürütmeye başladı. Aynı zamanda pek çok alanda eğitmenlik yapmaya devam ediyor. Bu sürece kadar birçok sertifika programı, test eğitimleri, süpervizyonlar ve seminerlere katıldı.

Yer Ayırt
IMG-20190207-WA0000.jpg

TÜLAY AY

Uzman Klinik Psikolog

2013 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2015 yılında T.C. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji bölümünü kazandı. 2018 yılında “Üniversite Sınavına Hazırlanan Öğrencilerin Depresif Belirti Yaygınlığı ile Stresle Başa Çıkma Tarzları arasındaki ilişki” konulu tez sunumunu tamamlayarak Uzm. Klinik Psikolog ünvanını kazandı. Lisans ve yüksek lisans süreci boyunca Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Metin Sabancı Spastik Çocuklar vakfı ve Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde zorunlu stajlarını tamamladı. 2014 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı ardından 1 yıl süreyle Fen Bilimleri dershanesinde ‘Rehberlik ve Psikolojik Danışman’ ünvanıyla çalıştı. Halkalı Özel Eğitim Merkezi’nde atipik çocuklarla 6 ay çalıştıktan sonra Anka Eğitim Kurumları Anaokulu’nda 3 yıl boyunca okul psikologu olarak görev aldı. Küçükçekmece Yeşilay şubesi ile işbirliği çerçevesinde; Küçükçekmece ilçesine bağlı birçok ortaokul ve lisede “Teknoloji Bağımlılığı”,  “Sigara ve Alkol Bağımlılığı” ve “Madde Bağımlılığı“ konulu eğitim seminerleri verdi. Çocuk, ergen ve yetişkinlerle terapi çalışmaları sürdürmeye devam etmektedir.

Yer Ayırt

Çalışma Alanları

 • Ergen Terapisi

 • Yetişkin Terapisi

 • Çift Terapisi

 • Aile Danışmanlığı

 • Dikkat Eğitimcisi

Çalışma Alanları

 • Ergen Terapisi

 • Yetişkin Terapisi

 • Çift Terapisi

Çalışma Alanları

 • Çocuk Terapisi

 • Oyun Terapisi

 • Ergen Terapisi

 • Aile Danışmanlığı